Deprecated: Function eregi() is deprecated in /index.php on line 22

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /index.php on line 23

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /index.php on line 24

Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /libs/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 373
Polyflor - wykładziny obiektowe
Historia firmy

Firma Polyflor, z siedzibą w Manchesterze w Anglii, jest wiodącym i odnoszącym sukcesy na całym świecie producentem wykładzin obiektowych.

Polyflor stale dąży do udoskonalania swoich procesów i produktów odzwierciedlając zmieniające się wymogi rynku. W ciągu minionych dziesięciu lat zainwestowaliśmy blisko 34 miliony funtów w nasz zakład i urządzenia, ulepszając i rozszerzając nasz portfel produktów oraz zapewniając naszym klientów dodatkową wartość.

Podstawą sukcesu Polyflor jest nastawienie na klienta – ściśle współpracujemy z wykonawcami, projektantami i użytkownikami końcowymi, co pozwala nam zrozumieć ich potrzeby oraz zapewnić doskonałe rozwiązanie do każdego obiektu. Nasz zespół sprzedaży, dział techniczny i projektanci to osoby w pełni zaangażowane w kompleksową obsługę klienta. Firma stworzyła również szeroką sieć przedstawicieli i dystrybutorów, a także należących do nas firm zależnych na wszystkich rynkach, dzięki czemu uzyskaliśmy znakomitą dostępność produktów oraz próbek.

Polyflor jest organizacją, która kieruje się jakością a nasze procesy i systemy produkcyjne posiadają akredytację ISO 9001. Jesteśmy w pełni zaangażowani w ograniczenie wpływu, jaki nasza działalność może wywierać na środowisko i spełniamy również wymogi ISO 14001.

Od samego początku istnienia firmy, aż po jej obecną pozycję jako wiodący producent wykładzin obiektowych, jej historia to pasmo nieustających sukcesów …Wczesne lata 1915 - 1948
Ekspansja na rynku krajowym i zagranicznym 1954 - 1978
Rozwój innowacyjnych nowych produktów 1983 - 1999
Dalsze umacnianie oferty Polyflor 2000 - obecnie
Wczesne lata 1915 - 1948
 alt text to go here
1915 POWSTANIE FIRMY JAMES HALSTEAD LIMITED
Firmę zakłada James Halstead, który wcześniej był kierownikiem warsztatu tkackiego w innej firmie w Manchesterze. Pierwotną produkcję stanowiły tkaniny bawełniane, które były zarówno farbowane jak i impregnowane. Stało się to początkiem późniejszej produkcji gumowanych tkanin, z których szyto płaszcze przeciwdeszczowe.

1934 JAMES HALSTEAD LTD WYTWARZA PIERWSZY PRODUKT POSADZKOWY
James Halstead wprowadza urządzenie do wcierania na kalandrze gumy w gręplowaną tkaninę. Stworzono w ten sposób bardzo trwały produkt, który nie wymagał naprawiania; był on, zatem, idealny do ciężkich zastosowań. Sprzedano go firmie Briggs Motor Bodies (późniejszy Ford) jako wykładzinę.

1935 UMIERA JAMES HALSTEAD
We względnie jeszcze młodym wieku 66 lat umiera James Halstead zostawiając firmę w rękach swoich dwóch synów, Johna i Herberta.

1934 BELSTAFF DOŁĄCZA DO GRUPY FIRM JAMES HALSTEAD, KTÓRA WCHODZI NA GIEŁDĘ PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH
30 kwietnia 1948 r. firma wchodzi na giełdę papierów wartościowych wydając 10 tysięcy akcji zwykłych wartych 10 szylingów każda.

Ekspansja na rynku krajowym i zagranicznym 1954 - 1978
 alt text to go here
1954 GRUPA ROZSZERZA DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANĄ Z PRODUKCJĄ WYKŁADZIN
Duże inwestycje w tę dopiero raczkującą gałąź powodują szybki rozwój. Mniej więcej w tym czasie ma miejsce pierwszy montaż wykładziny Polyflor przeprowadzony przez Roberta Kerra, wiodącego wykonawcę posadzek w Manchesterze. Grupa kontynuuje znaczne nakłady w obszar wykładzin podłogowych.

1963 GRUPA URUCHAMIA PRODUKCJĘ W RPA, AUSTRALII I NOWEJ ZELANDII
Sukces nowych produktów i technologii był tak wielki, że Grupa rozpoczęła zagraniczną działalność produkcyjną i sprzedażową sięgającą niemalże dookoła świata. Jednakże pod koniec lat 60. rynek międzynarodowy się zmienił, a korzyści płynące z rozwoju i wytwarzania produktu w jednym miejscu doprowadziły do ponownego skoncentrowania produkcji w Wielkiej Brytanii. Skutkiem tego zamknięto produkcję w Australii (1968) i RPA (1969) a zakład w Nowej Zelandii odsprzedano Skellerup Industries (1971).

1971 WPROWADZENIE NA RYNEK POLYFLOR XL
Polyflor XL było pierwszą jednowarstwową wykładziną dostępną w szerokości 2 metrów. Było to w tym czasie bardzo ważnym posunięciem, a produkt ten po dziś pozostaje jednym z najpopularniejszych asortymentów naszej oferty. Również w 1971 r. wprowadzono Polyflex Plus, która spowodowała znaczny wzrost sprzedaży w sektorze mieszkaniowym.

1972 WPROWADZENIE NA RYNEK POLYTRED dB
Polytred dB było poprzednikiem dzisiejszej wykładziny Polytred Acoustic. Również w tymże roku rozpoczęto przechodzenie na system metryczny dla wszystkich wielkości produktów.

1976 WPROWADZENIE NA RYNEK POLYFLOR STYLE A
Wprowadzenie Polyflor Style A stanowiło punkt kulminacyjny połączenia z Bernat Klein. Odcienie opracowano i połączono z systemem wyposażania wnętrz Property Services Agency (Agencja Usług Związanych z Nieruchomościami).

1978 ZNACZNE NAKŁADY NA ODTWORZENIE DZIAŁALNOŚCI EKSPORTOWEJ
Rozwój innowacyjnych nowych produktów 1983 - 1999
 alt text to go here
1983 JAMES HALSTEAD LIMITED WPROWADZA WYKŁADZINĘ ANTYPOŚLIZGOWĄ POLYSAFE
W 1983 r. Polyflor wprowadził na rynek swoją pierwszą wykładzinę antypoślizgowa zawierającą cząstki agregatu zmniejszające ryzyko poślizgnięć w miejscach „mokrych”. Od tamtego czasu Polyflor odnotował szeroki wzrost swoich udziałów w tym sektorze, zarówno na rynku brytyjskim jak i zagranicą.

1986 JAMES HALSTEAD LIMITED WPROWADZA PŁYTKI POLYSAFE STUD TILE
Aby zapewnić szerszy wybór swoim klientom, Polyflor poszerza swoją działalność o płytki kauczukowe z wypukłymi okrągłymi elementami, co stanowiło asortyment uzupełniający do głównej oferty wykładzin winylowych.

1989 JAMES HALSTEAD LIMITED WPROWADZA KOLEJNY NOWY ASORTYMENT WYKŁADZIN
Polyflor wprowadza dwa nowe asortymenty wykładzin bezkierunkowych, Finesse i Panach, w odpowiedzi na rosnący popyt na wzornictwo typu "chip".

1992 ZAŁOŻENIE BIURA SPRZEDAŻY W HONG KONGU
Polyflor zakłada biuro sprzedaży w Hong Kongu w celu wspierania rozwoju działalności nie tylko na tym rynku, ale również na rozwijających się rynkach Chin i innych krajów azjatyckich.

ZAKUP POLYFLOR AUSTRALIA
W 1992 r. firma angażuje się bezpośrednio w australijski rynek wykładzin podłogowych poprzez zakup i umocnienie firmy zajmującej się dystrybucją produktów Polyflor w Australii. Od tej pory działalność ta rozwinęła się jeszcze bardziej i obejmuje obecnie punkty sprzedaży we wszystkich stanach tego kraju oraz magazyny w Queensland, Nowej Południowej Walii, Zachodniej Australii i Wiktorii.

1993 OTWARCIE BIURA SPRZEDAŻY W IRLANDII
Otwarcie biura sprzedaży i magazynu w Irlandii w celu usprawnienia obsługi tego rynku.

1995 WPROWADZENIE NA RYNEK WYKŁADZINY 2000
Wykładzina Polyflor XL 2000 (znana obecnie jako 2000 PUR) była pierwszym kalandrowanym i prasowanym produktem w ofercie firmy dodającym zalety gęstej, nieprzepuszczalnej powierzchni do popularnego asortymentu wykładzin marmuryzowanych Polyflor.

1996 ZAKUP NIEMIECKIEGO DYSTRYBUTORA, FIRMY OBJECTFLOR
Firmę Objectflor nabyto w celu ułatwienia dalszych inwestycji, a co za tym idzie – dalszej ekspansji na rynku niemieckim. Krok ten doprowadził do tak znacznego rozwoju, iż obecnie magazyny w Kolonii są odpowiedzialne za obsługę wszystkich rynków środkowoeuropejskich.

1998 DODANIE WZMOCNIENIA PUR DO WYKŁADZIN BEZKIERUNKOWYCH
Wykorzystując sukces wprowadzonych w 1989 r. wykładzin bezkierunkowych, Polyflor dodaje do nich wzmocnienie poliuretanowe, które zapewnia doskonałą ochronę i ułatwia konserwację posadzki bez polerowania. W dalszej kolejności wzmocnienie PUR dodano do grupy produktów 2000 oraz Forest FX.

1999 GRUPA UMACNIA SWOJĄ POZYCJĘ NA RYNKACH ŚWIATOWYCH
Polyflor nabywa Karndean International GmbH w Niemczech (licencja wyłącznie na Europę Środkową) oraz Skellerup Flooring (obecnie Halstead Flooring Concepts Limited) w Nowej Zelandii.

Dalsze umacnianie oferty Polyflor 2000 - obecnie
 alt text to go here
2000 WPROWADZENIE NA RYNEK MARKI SUPRATEC
Grupy wykładzin Polysafe Astral i Design wprowadzone w 2000 r. wyznaczają standardy dla łatwych do konserwacji wykładzin antypoślizgowych. Wykładziny z tej kolekcji zawierają Supratec, specjalnie opracowany system polimerów zapewniający znaczące i trwałe korzyści związane z konserwacją i redukcją kosztów w porównaniu do tradycyjnych produktów bez takiego wzmocnienia.

2001 DALSZA EKSPANSJA LUKSUSOWYCH PŁYTEK WINYLOWYCH
W roku tym wprowadzono unowocześnioną kolekcję Expona Art & Design składającą się z dwunastu wzorów i szerokiego wyboru kolorów i faktur. Po pełnym zintegrowaniu naszej firmy zależnej, JHT, z Polyflor Ltd, stworzono specjalny zespół ds. sprzedaży odzwierciedlający nieustający rozwój rynku luksusowych płytek winylowych oraz jego znaczenie dla naszej firmy.

2002 WYKŁADZINA XL PU – PO PROSTU ŚWIETNA!
Dwadzieścia cztery żywe, nowoczesne odcienie wprowadzono na rynek w 2002 r. w postaci wykładzin XL PU stanowiących atrakcyjne uzupełnienie naszej oferty wykładzin marmuryzowanych. Dodatkową zaletą tych wykładzin jest dodatkowa ochrona dzięki poliuretanowemu wzmocnieniu powierzchni.

2003 VOYAGER WYRUSZA W REJS!
W roku tym wprowadzono na rynek Polyflor Voyager, nową kolekcję odpornych wykładzin winylowych w rulonie stworzonych specjalnie do sektora transportu. Wprowadzenie tej wykładziny na rynek stanowi ważny sygnał o zaangażowaniu firmy w penetrację tego ważnego rynku. Dostępna w wykończeniach gładkich i antypoślizgowych wykładzina Polyflor Voyager stanowi doskonałe rozwiązanie dla wielu zastosowań w sektorze transportu.

2004 LEPSZY WYBÓR W KOLEKCJI SAARFLOOR
Nowa kolekcja kauczukowa Saarfloor zostaje wprowadzona na rynek podczas Targów Domotex 2004. Oferuje ona szeroki wybór odpornych kauczukowych wykładzin obiektowych z różnymi wykończeniami powierzchni, dostępnych w wielu wzorach i kolorach.

FOREST FX – INSPIROWANE PRZEZ NATURĘ
W tym samym roku Polyflor podjął dalsze kroki mające na celu rozszerzenie oferty o naszą pierwszą winylową wykładzinę heterogeniczną w rulonie, Polyflor Forest FX. Asortyment ten obejmuje wyrafinowane i bardzo realistyczne wzory imitujące drewno, np. klon, czereśnię, buk i dąb.

2005 PRZYSZŁOŚĆ WYKŁADZIN ANTYPOŚLIZGOWYCH
2006 W marcu 2005 r. Polyflor wprowadził trzy nowe wykładziny Polysafe kładąc nacisk na nasze zaangażowanie w stworzenie kompleksowej oferty wykładzin antypoślizgowych.

Polysafe Corona to wzory typu "multi-chip" i nowoczesna paleta odcieni skoordynowanych z naszymi wykładzinami gładkimi. Wykładziny Corona zawierają Supratec+, drugą generację naszego systemu polimerów uwalniającego brud i zapewniającego bezkonkurencyjną łatwość utrzymania czystości i konserwacji.

Polysafe Hydro to wykładzina z wypukłym tłoczeniem, zaprojektowana, aby zmniejszyć ryzyko poślizgnięć w stale mokrych miejscach, po których chodzi się boso.

Wykładzina Polysafe Ultima posiada zwiększoną odporność na poślizg w tak wymagających obszarach, jak kuchnie obiektowe i miejsca przetwarzania żywności.

Polyflor Voyager wprowadza na rynek nowy asortyment wykładzin antypoślizgowych w odświeżającej i zrównoważonej palecie kolorów oraz z nową formułą jeszcze bardziej ułatwiającą montaż i konserwację.

Polyflor Voyager wprowadza na rynek Voyager Maritime, nowatorską, ciekawą i trwałą kolekcję luksusowych płytek winylowych i kauczukowych stworzonych specjalnie dla sektora morskiego.

2007 NAGRODA KRÓLOWEJ
James Halstead Flooring otrzymuje Nagrodę Królowej za Przedsiębiorczość w kategorii Handel Międzynarodowy.

NOWY ASORTYMENT WYKŁADZIN ANTYPOŚLIZGOWYCH
Żywe kolory plus wszystkie sprawdzone właściwości użytkowe wykładziny Polysafe Standard to znaki rozpoznawcze nowej Polysafe Strata, ostatniej innowacji dziedzinie winylowych wykładzin antypoślizgowych w rulonie z firmy Polyflor. Polysafe Strata dostępna jest w 9 ekscytujących odcieniach, we wzorze, na który składają się wielokolorowe płatki.

NOWA KOLEKCJA BEVEL LINE PROJECT
Zaprojektowana specjalnie dla dużych obiektów nowa kolekcja luksusowych płytek winylowych Bevel Line Project obejmuje panele z fazowanymi brzegami w ośmiu najlepiej sprzedających się wzorach imitujących drewno.

NAGRODA KRÓLOWEJ – PO RAZ DRUGI
Antypoślizgowe wykładziny winylowe w rulonie Polysafe otrzymują Nagrodę Królowej Przedsiębiorczość 2007 w kategorii nieustającego unowocześniania i rozwoju produktu.| realizacja: MDmedia | @ Copyright Polyflor Ltd
web stats stat24